Przerwany marsz

W ramach akcji powstałej z inicjatywy Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP pn. „Przerwany marsz…”, 2 września 2019 roku, w dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020, w naszej szkole gościła pani Halina Binko, której wybuch II wojny światowej 1 września 1939r przerwał  marsz do szkoły.

Pani Halina, jako Dziecko Wojny, po wspólnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” opowiedziała zgromadzonej na uroczystości społeczności uczniowskiej o swoich dramatycznych przeżyciach zapamiętanych z tamtych dni. Historia jej wojennego dzieciństwa, szkoły oraz losy jej rodziny wzruszały słuchaczy do łez. Wszyscy słuchali w wielkim skupieniu, panowała niezwykła atmosfera, bo jednak żywe świadectwo to zupełnie co innego niż podręcznik do historii.

Pani Halinie Binko jeszcze raz z serca dziękujemy za niezwykłą lekcję naszej historii i życzymy jeszcze długich lat życia w zdrowiu i radości.