The Dot Day - Międzynarodowy Dzień Kropki

The Dot Day
W tym roku Szkoła Podstawowa w Psarach po raz pierwszy przy
łączyła się do akcji o  światowym zasięgu  -  Dnia  Kropki-  zainspirowanej  książką Petera Reynoldsa pod tym samym tytułem. Książeczka "The Dot" opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki maleńkiej kropce uwierzyła w siebie i odkryła świat swoich możliwości.
International Dot Day jest  świętem  kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie i nauczyciele  organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.
W tym dniu w naszej szkole nie było osoby, która nie miałaby na sobie kropek .Jeżeli nie na ubraniach, to namalowane na twarzy lub poprzyklejane do plecaków. W treści odbywających się w tym dniu lekcji  został wyeksponowany  motyw kropki: na języku polskim jako znak interpunkcyjny, na matematyce jako znaczenie znaku kropki w działaniach itd.  Młodsi  uczniowie malowali  w okręgach to, co dla nich ważne. Używali aplikacji do tworzenia rzeczywistości rozszerzonej, przekształcając dwuwymiarowy rysunek kropki w bryłę . 
Finalną akcją obejmującą całą szkołę były zajęcia warsztatowe przeprowadzone przez uczniów  klasy VI polegające na tworzeniu różnorodnych pomponów.  Jeszcze długo po lekcjach w świetlicy szkolnej dzieci tworzyły zapasy puchatych kulek do czapek.