Święto Niepodległości

11 listopad 2018

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone w Polsce 11 listopada w tym roku ma wyjątkowy charakter. To właśnie w 2018 roku przypadła 100 rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Od dawna przygotowywaliśmy się w naszej szkole do tak wielkiego Święta, a 9 listopada – tuż przed historyczną datą, na uroczystym apelu podsumowaliśmy wszystkie nasze działania, rozstrzygnięto również konkurs o tematyce patriotycznej. Rano, przed apelem, zebraliśmy się na szkolnym boisku w celu utworzenia z balonów biało-czerwonej liczby 100, która symbolizuje tę okrągłą rocznicę. Najważniejszym akcentem obchodów było odśpiewanie o 11.11 czterech zwrotek hymnu państwowego przez wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Szkoła Podstawowa w Psarach dołączyła w ten sposób do ogólnopolskiej akcji "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ". Podczas apelu uczniowie recytowali piękne wiersze naszych narodowych poetów oraz śpiewali patriotyczne pieśni. Wyświetlono również film o patronie naszej szkoły – marszałku Józefie Piłsudskim, bowiem 9 listopada jest również dla nas Dniem Patrona Szkoły.

 

Zapraszamy do oglądania zdjęć z tej uroczystości.

galeria