Dzień Ziemi

25 kwiecień 2021

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to największe na świecie święto ekologiczne, obchodzone od 1970 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.

Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Tegorocznym motywem Dnia Ziemi jest hasło "Przywróć naszą Ziemię"Ziemia to wspólne dobro łączące pokolenia na całym świecie. Jesteśmy mieszkańcami planety i dlatego każdy z nas czuje się odpowiedzialny za naszą Ziemię.

Z powodu pandemii, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie jest w naszej szkole. Na lekcjach zostały przeprowadzone pogadanki, wyświetlane prezentacje multimedialne ora filmy ekologiczne - “HOME - ZIEMIA S.O.S, uczniowie grali w ekologiczne gry edukacyjne -ESCAPE ROOM- DZIEŃ ZIEMI, wykonywali plakaty, rozwiązywali rebusy, zagadki i śpiewali piosenki ekologiczne.

Zostały zaplanowane również działania , które każdy uczeń będzie mógł wykonać w swoim domu, ogrodzie czy podczas spaceru do lasu.

Nasze działania ekologiczne :

1.Wiosenne porządki w domu, na podwórku,w lesie -zbieranie śmieci

2.Sadzenie drzewek w swoim ogrodzie

3.Przytulenie się do ulubionego drzewa, np. w swoim ogrodzie.

4.Aktywnie spędzanie weekendu.

5.Zabieramy na zakupy ekotorbę.

6.Segregujemy odpady

Dzielimy sie tym,w jaki sposób dbamy o naszą planetę.

Uczniowie klas I- III również obchodzili Dzień Ziemi podczas lekcji online. Uczniowie obejrzeli film „Dzień Ziemi”, podczas którego dowiedzieli się jak ważne jest dbanie o planetę. Poznali również jak wielki jest wpływ człowieka na degradację środowiska oraz sposoby na ochronę naszej planety. Zdobyte informacje uczniowie musieli wykorzystać podczas rozwiązywania ecsaperoomu „Dzień Ziemi”oraz gier interaktywnych.

Uczniowie klasy III przygotowali również plakaty promujące Dzień Ziemi i zachowania proekologiczne. Zapraszamy do obejrzenia filmu, który powstał z prac naszych uczniów.

Link do filmu

Galeria

 Prezentacja