Ewa Wawrzak - Super Dyrektor Szkoły

14 grudzień 2020

Miło nam poinformować, że

dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Psarach

p. mgr inż. Ewa Wawrzak,

została

laureatką VII edycji ogólnopolskiego konkursu „Super Dyrektor Szkoły” ( 2020r.)

organizowanego przez wydawnictwo Wolters Kluwer z siedzibą w Warszawie.

 

Z inicjatywą zgłoszenia kandydatury p. Ewy Wawrzak wyszli pracownicy szkoły przy wsparciu ze strony rodziców.

Celem konkursu jest wyłonienie i ukazanie szerszemu środowisku

edukacyjnemu dyrektorów liderów, którzy szukając nowych pomysłów i stosując pionierskie metody, łączą w swych działaniach profesjonalizm skutecznych menedżerów, wychowawców i nauczycieli. Tym bardziej doceniamy fakt, że naszą psarską oświatę reprezentuje właśnie taka osoba.

Wstępnej oceny zgłoszonych kandydatów dokonało jury pod przewodnictwem dr Danuty Elsner, natomiast ostateczne rozstrzygnięcie konkursu po ocenie kapituły niezależnych ekspertów pod kierownictwem prof. Małgorzaty Żytko nastąpiło 22 października podczas VII Kongresu Edukacja i Rozwój. W tym miejscu należy podkreślić fakt, że członkowie kapituły byli jednogłośni w wyborze, co sami określili jako sytuację nietypową w historii konkursu.

Nominacja i wygrana to nie tylko prestiżowy tytuł dla p. dyr. Ewy Wawrzak, to także ogromna promocja naszej lokalnej społeczności. Nie można też nie wspomnieć o nagrodach, jakie otrzymała laureatka oraz szkoła. Są to m.in.: roczne prenumeraty czasopism „Dyrektor Szkoły” i „Wczesna Edukacja”, nowości książkowe, gadżety firmowe Wolters Kluwer. 75 wejściówek do Muzeum Sportu i Turystyki, zaproszenia do Energylandii, niezwykłe urządzenie do edukacji przez zabawę ruchową - magiczny dywan z pełnym oprogramowaniem wartości ok. 13 tys. zł, gra do nauki programowania w j. angielskim, voucher na 12-miesięczne darmowe korzystanie z aplikacji edukacyjnej dla dzieci Da Vinci Kids.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią wywiadu z laureatką.

Wywiad