Międzynarodowe spotkanie projektowe na Węgrzech- PROJEKT "LIKE the naturE- tRAdition- Sport-MUSic"

 

   

W dniach 19-24 listopada 2017 roku na Węgrzech w miejscowości Varpalota odbyło się pierwsze miedzynarodowe  spotkanie przedstawicieli szkół zaangażowanych w projekt „ Like the nature, tradition, sport, music”.   Uczestniczyli w nim: G.Kruczek,  A. Matusik oraz K. Kopka.

 Spotkanie przebiegło zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem i odbyło się w przyjaznej atmosferze. Jednym z punktów programu były zajęcia integracyjne i zadania typu team-building służące lepszemu poznaniu się i wzajemnej integracji.

Każda szkoła partnerska przedstawiła prezentację multimedialną o swoim kraju, szkole i systemie edukacji.  Na każdym etapie spotkania wszyscy aktywnie włączali się do dyskusji przedstawiając swoje propozycje. Uczestnicząca w zespole portugalskim ambasador eTwinningu przeprowadziła szkolenie dla wszystkich uczestników z Platformy eTwinning.  Wyjazd był cennym doświadczeniem dla wszystkich partnerów, pozwolił na zapoznanie się z wieloma faktami, informacjami na temat krajów uczestniczących w projekcie oraz przyczynił się do poznania ich kultur. Uczestnicy mieli okazję poznać ciekawe miejsca historyczne i kulturowe w pobliżu miejscowości Varpalota, jak również uczestniczyć w spotkaniach z lokalnymi władzami oraz skosztować dań kuchni węgierskiej. Zaprezentowano także osobliwości węgierskiej przyrody i ciekawe miejsca regionu. Nauczyciele byli uczestnikami życia szkolnego, obserwowali lekcje muzyki, języka angielskiego i wychowania fizycznego poznając dokładnie bazę szkoły.  

Po analizie działań projektu doprecyzowano szczegóły związane z wymianą młodzieży oraz dokonano niewielkich zmian m.in. terminów spotkań w Estonii i Włoszech ze względu na obawy partnerów z południa Europy dotyczące warunków pogodowych panujących w Estonii w okresie zimowym.

Uczniowie Szkoły podstawowej wezmą udział w spotkaniach projektowych we Włoszech w lutym 2018 roku, w Estonii w maju 2018 roku i Rumunii w marcu 2019. Szkoła będzie gospodarzem ostatniego wspólnego spotkania partnerskiego, które zaplanowano w połowie maja 2019 roku.